Zadbaj o swoje codzienne bezpieczeństwo

Poczucie bezpieczeństwa to bardzo ważna kwestia, jeżeli ta potrzeba jest zaspokojona, śpimy dużo spokojniej. Obecnie rynek ubezpieczeń obfituje w wiele produktów, które mają zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa, tym bardziej wybór odpowiedniej polisy jest trudny.

Możemy wybierać spośród ubezpieczeń chroniących nasze życie, mieszkanie, majątek, możliwości jest nieskończenie wiele, dzięki temu możemy dopasować polisę do swoich potrzeb oraz możliwości. Wśród najbardziej popularnych ubezpieczeń znajdziemy między innymi polisy majątkowe, czyli takie, które chronią nasz dobytek tj. dom, mieszkanie, a także rzeczy znajdujące się w środku nieruchomości. Drugie miejsce zajmują ubezpieczenia komunikacyjne – polisy odpowiedzialności cywilnej, czyli obowiązkowe OC, ale również dobrowolne ubezpieczenia dodatkowe typu autocasco czy od następstw nieszczęśliwych wypadków (sprawdź w rankingu najlepsze ubezpieczenia OC/AC). Swój samochód można ubezpieczyć również od kradzieży, czy nieumyślnego uszkodzenia. Wiele osób decyduje się również na wykupienie polisy na życie, takie ubezpieczenie z kolei chroni nasze życie oraz zdrowie. W tym wypadku możemy liczyć na odszkodowanie, gdy ulegniemy wypadkowi, doznamy uszczerbku na zdrowiu, natomiast w przypadku naszej śmierci pieniądze otrzyma rodzina. Dużą popularnością cieszą się też polisy turystyczne, takie ubezpieczenie warto posiadać, gdy wybieramy się w podróż. Pamiętajmy, że w większości krajów opieka medyczna jest dość kosztowna, dlatego lepiej wykupić polisę, niż narażać się na wysokie koszty leczenia czy operacji. Na rynku dostępne są też polisy inwestycyjne, których głównym zadaniem jest oczywiście pomnażanie pieniędzy. Można wybrać przedmiot inwestycji, co ciekawe w tym wypadku jesteśmy zwolnieni z podatku od zysków kapitałowych.

Niezależnie od tego, jaką chcemy wykupić polisę, trzeba dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia tzw. OWU i dokładnie przeanalizować wyłączenia od odpowiedzialności. Pamiętajmy, aby świadomie podejmować decyzje związanie z ubezpieczeniami, warto poświęcić chwilę i zapoznać się z warunkami umowy.