Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

W obecnej sytuacji w kraju nikt nie ma złudzeń, nawet jak dostaniemy emerytury, to będą one niskie i nie będą w stanie zaspokoić naszych potrzeb. Każdy z nas powinien zatroszczyć się o swoją przyszłość na własną rękę. Odkładanie pieniędzy nie jest łatwe, trzeba być systematycznym i zmotywowanym, a Polacy w kwestiach oszczędzania nie należą do najlepszych.

Odkładanie pieniędzy warto zacząć od dokładnego przeanalizowania swoich wydatków. Być może będziemy mogli zrezygnować z pewnych rzeczy, które tak naprawdę nie są nam potrzebne. Na początek dobrym rozwiązanie może okazać się konto oszczędnościowe. Wprawdzie lokując pieniądze w ten sposób, nie zarobimy dużo, ale możemy je gromadzić.

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe ma wiele zalet. Po pierwsze decydując się na taki sposób odkładania pieniędzy, nie zamrażamy ich, jak ma to miejsce w przypadku lokaty. W każdej chwili możemy z nich skorzystać bez tracenia odsetek. Zazwyczaj jeden przelew w miesiącu i wypłata z konta są darmowe. Mamy do swoich oszczędności swobodny dostęp, co bez wątpienia jest dużym plusem.

Oferta kont oszczędnościowych (tutaj sprawdź aktualne porównanie kont oszczędnościowych) jest szeroka, każdy bank oferuje obecnie tego typu produkty finansowe, także jest w czym wybierać. Założenie konta jest zazwyczaj bezpłatne, jego prowadzenie również, oczywiście nie w każdym przypadku, także warto dokładnie przeanalizować poszczególne oferty oraz je ze sobą porównać.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając konto oszczędnościowe, należy zwracać uwagę na takie rzeczy jak wysokość oprocentowania. Pamiętajmy, że promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie w czasie trwania promocji, dlatego warto sprawdzić, jak będzie wyglądać sytuacja po jej zakończeniu. Warto też sprawdzić ogólne warunki otwarcia oraz prowadzenia konta, upewnijmy się czy nie poniesiemy z tego względu opłat dodatkowych. Czasami banki wymagają założenia konta osobistego, co może generować dodatkowe koszty, przez co nie będzie to dla nas opłacalne. Kolejną rzeczą są ograniczenia kwoty wpłacanej na rachunek – niektóre banki narzucają progi kwotowo-procentowe. Sprawdźmy również jakie będą koszty przelewów oraz wypłaty pieniędzy, jeżeli zechcemy skorzystać ze zgromadzonych środków.

W celu znalezienia najlepszego konta oszczędnościowego, można skorzystać z porównywarki produktów finansowych, która pomoże nam dokonać wyboru.